DIY – Reaktor CO2

Postanowiłem zebrać w jednym miejscu najciekawsze i najbardziej wartościowe informacje na temat elementów akwarystycznych dla akwaManiaKów, które można wykonać samemu niższym kosztem i często lepiej niż oryginały. Czyli sekcja DIY dla każdego!

Reaktor CO2 - DIY

DIY External CO2 reactor od Roberta z Aquatic Art z Singapuru. Dobry tekst, dobre zdjęcia.

fot. Robert/Aquatic Art

 Termoreaktor CO2

Opisany na forum RA oraz holenderskie.pl przez Kadazan Termoreaktor CO2 to tania i bardzo skuteczna metoda rozprowadzenia CO2 w akwarium a jednocześnie sposób na pozbycie się elementów z akwarium. W tym wypadku nie tylko dyfuzora CO2 ale również grzałka znikają w szafce. Super pomysł, łatwy do realizacji.

fot. Kadazan / Termoreaktor CO2

Również inni akwaryści zrobili swoje własne termoreaktory. Między innymi comatose - Podkarpackie Forum Akwarystyczne. Rozwiązanie to ma jedną zasadniczą zaletę – nic nie trzeba wiercić, kleić, uszczelniać, nie trzeba też wyciągać odpowietrznika.

fot. comatose

Termoreaktor CO2 z sondą Ph

Są też tak karkołomne projekty jak połączenie wszystkiego co się da w jednym elemencie. Czyli reaktor + grzałka + sonda Ph. Nie wiem, czy projekt został w końcu zrealizowany . Jeżeli komuś z Was się udało proszę o sygnał!

fot. kuntakinte / akwarysci-poznan.pl

 

This entry was posted in Akcesoria, Technologia. Bookmark the permalink.

Comments are closed.