Najdziwniejsze, zwariowane i najciekawsze akwaria

Wyobraźnie ludzka nie zna granic. Tyczy się to również akwarystyki. Oprócz pięknych biotopowych, holenderskich, japońskich i innych “standardowych” akwariów, możemy spotkać wydziwiane i niezwykłe. Wprawdzie wiele z nich nie nadaje się do trzymania w nich żywych zwierząt (dowiedz się, dlaczego nie wolno trzymać ryb w kuli) to piękna i indywidualizmy odmówić im nie sposób.

Podstawki na półkę i pod książki

To niezwykłe wykorzystanie jest piękne i funkcjonalne. Nadaje się do każdego nawet małego mieszkanka, chociaż bardziej widziałbym je bez żywych stworzeń w środku.

Spacearium

Bardzo widowiskowe akwaria, wyposażone w bezobsługowy system wymiany wody i filtrowania. Droga i efektowna zabawka. Zainteresowanych odsyłam na stronę producenta spacearium.net. Ale z góry ostrzegam, że nie jest to rozwiązanie dla małego portfela.

 

 Akwarium z klatką czyli ryby i ptaki

Jeżeli jesteś zapalonym hodowcą to wiesz, że jest to choroba nieuleczalna i postępująca. Jeżeli mało Ci rybek i kreweci, możesz do swojej kolekcji dołożyć również ptaki. Oto kilka ciekawych rozwiązań.

Bubble tank czyli spływająca kula Psalt Design

To niezwykłe akwarium w kształcie spływającej kuli została zaprojektowane przez angielską grupę Psalt Design. Czyli Richard’a Bell’a, Thomas’a McKeown’a i David’a Powell’a. Jest to bardzo efektowne rozwiązanie, które przywodzi na myśl “rozpływające się” zegary z obrazów Salvador’a Dali. Akwarium prezentuje się naprawdę intrygująco, a przy tym nie zajmuje dużo miejsca. Zainteresowany? Do zamówienia na stronie psaltdesign.co.uk za £295.00.

Pozostaje oczywiście problem, że ryby źle czują się w akwariach o takich kształtach, ale można w niej trzymać roślinki i modne obecnie krewetki.

Bubble tank od Psalt Design

Bubble tank od Psalt Design

Bubble tank od Psalt Design

Bubble tank od Psalt Design

 

Bubble tank od Psalt Design

Bubble tank od Psalt Design

Niezwykła budka telefoniczna

W naszych czasach budki telefoniczne można już tylko wykorzystywać do takich niezwykłych akcji

Infinitely Fishy Design - BCXSY Studio

Jeżeli potrzebujesz czegoś naprawdę niezwykłego i odjechanego, BCXSY Studio ma coś dla Ciebie. Akwarium, które nie ma początku ani końca…

 

 

 

 

Mało? Proszę bardzo oto inne odjechane akwaria

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

This entry was posted in Ciekawostki. Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>